Drukowanie jawor

Drukarnie nie umrą

Żyjemy w czasie ogólnoświatowej cyfryzacji. Elektroniczne e-booki zastępują szablonowe książki bądź skrypty i nawet najbardziej żarliwym wielbicielom papierowych książek kończą się argumenty przeciw temu procesowi. Wszak dla środowiska są to same atuty – obniżona produkcja papieru to ulga dla tysięcy kilometrów kwadratowych lasów. Aczkolwiek drukarnie nadal występują i mają się bardzo dobrze!
 Drukowanie na kartkach papieru to jedynie mały ułamek tego, czym drukarnie trudnią się w swojej działalności. Większa część klientów tych lokali zamawia dużo większe projekty i to niekoniecznie na papierze. Na przykład, wiele firm właśnie w drukarniach zamawia zrealizowanie swoich reklam – czy to na plastikowych/szklanych nawierzchniach, czy w postaci bardziej mobilnej (drukarnie trudnią się też drukowaniem naklejek wielkoformatowych, które przylepić da się np. na firmowy samochód).
 Z drugiej strony, prócz firm oraz przedsiębiorstw zamawiających produkty hurtowo, z drukarniami znakomicie zaznajomieni a przy tym zaprzyjaźnieni muszą być studenci kierunków architektonicznych, którzy doskonałą większość swoich projektów muszą dostarczać na uczelnię w postaci papierowej.
 Zdaje się w związku z tym, że pomimo narastającej wziętości elektronicznych książek, przemysłowi drukarskiemu nie grozi szybki koniec, a może nawet akurat teraz będzie posiadał szansę rozwinąć na nowo skrzydła.


Możliwość komentowania jest wyłączona.