Drukarnia offsetowa milanówek

Warianty druku

Dużo możliwych odbiorców nie orientuje się w propozycjach drukarni. Wieloaspektowe sformułowania, wielki wybór a w dodatku wieloaspektowy wachlarz cen może przyprawić o zawrót głowy.
Trzeba zdać sobie sprawę z tego, jaki typ usługi jest nam niezbędny, jakim czasem dysponujemy i jak duże pragniemy złożyć zamówienie. Istotna jest także jakość druku a w dodatku zadowalający skutek.
Druk można podzielić na cyfrowy, fleksograficzny i offsetowy.
Drukarnie cyfrowe dysponują maszynami, które dystrybuują toner po papierze metodą elektrostatyczną, w postaci proszku. Jest to technika błyskawiczna, ale za jednym zamachem oddana dla niedużych formatów.
Druk fleksograficzny to strategia druku wypukłego. Stosowane są w niej elastyczne formy.
Drukarnia offsetowa może zaproponować druk najwyższej jakości. Jego bezprecedensową wadą jest dłuższy czas oczekiwania. Z drugiej strony jest on jednakże niedrogi, a finalny skutek jest najlepszy. W przeciwieństwie do druku cyfrowego zezwala on na drukowanie także na sporych formatach. Stosowany jest w produkcji wielkich nakładów, na przykład gazet, czasopism, kalendarzy, ulotek lub plakatów.
Decyzja dotycząca wyboru najlepszego możliwego druku zależy więc od tego, co lub w jakim nakładzie chcemy wydrukować. Obecnie większa część drukarni dysponuje maszynami pozwalającymi na utworzenie każdego modelu druku, więc nie musimy się decydować na usługi jednej konkretnej drukarni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.